Zahradní bazény

Měsíční archív: Únor 2014

Laminátové bazény

Chcete udělat radost nejen sobě, ale i celé rodině? Máte na zahradě dostatek prostoru, abyste si mohli z hlediska prostoru dovolit bazén? Pak jsou pro vás jako stvořené bazény laminátové, s jejichž funkčností a dlouhou životností budete zaručeně spokojeni, i když patříte mezi náročnější uživatele. Laminátové bazény jsou vyráběny zejména pro zapuštění do země, což je jedna z nejoblíbenějších variant, jak si pořídit zahradní bazén.

Výhodou laminátových bazénů je, že jsou vyráběny jako jeden velký celek.

Na celé konstrukci tak v žádném případě nenajdete jedinou spáru, která by v budoucnu mohla jakkoli ovlivnit pravidelný chod vašeho zahradního bazénu – pochopitelně každý materiál má svoji spotřebu a výjimkou rozhodně není ani laminát, ale při správné a každoroční péči se rozhodně nemusíte obávat případných závad nebo prasklin. Bazény jsou více méně vyráběny na míru, takže jejich okolí většinou ani nemusíte betonovat, ale bohatě postačí zavážka hlínou, která bude postupně doplňována – po několika dnech si vždy hlína tzv. sedne.

Laminátové bazény vyžadují přidání chemie, ale to zejména z důvodu čistoty vody a celkové prostředí v bazénu. Na zimu je dokonce ani nemusíte vypouštět, stačí bazén přikrýt speciální plachtou a pochopitelně použít zastřešení, které se stalo u dnešních bazénů prakticky nezbytností. Kvalitní zastřešení vám navíc během letních měsíců značně prodlouží dobu, kdy se budete moct koupat, protože voda v bazénu bude dlouho a příjemně teplá.

Mimo laminátových bazénu je možné podívat se na nabídku sklolaminátových bazénů, které jsou rovněž velmi kvalitní, ale jejich cena je o vyšší.

Vložil Kvalitní bazény | Štítek , , , | Zanechat komentář

Solární ohřev bazénu

V posledních letech je solární ohřev velmi oblíbený a to nejen co se týče vody v zahradních bazénech. Pro ohřev vody je možné použít právě solární panely, s nimiž není do budoucna prakticky žádná práce a vyhnete se v tomto případě jak složité údržbě, tak i velmi vysokým nákladům. Pro daleko větší efekt je navíc možné kombinovat solární ohřev společně se solárními plachtami, jejichž cena se pohybuje okolo 600,- Kč.

Princip solárního ohřevu je velmi jednoduchý a hlavně energeticky nenáročná, protože prakticky veškerá energie, která je spotřebovávána na ohřev vody, pochází ze sluníčka. Solární panel tak snadno pohltí sluneční energii, čímž ohřeje vodu, která putuje zpátky do bazénu.

Vzhledem k původu energie je vhodné, aby byly solární panely umístěny na takovém místě, které je dostatečně vystaveno sluníčku a to nejlépe po většinu dne. Pochopitelně platí, že čím déle bude svítit sluníčko na panel, tím déle bude ohřívána voda, ve které se můžete během několika hodin vykoupat, aniž byste promrzly. Místo, kde bude solární panel stát byste si ale měli dobře předem promyslet – ideální je pochopitelně střecha, kde po většinu dne svítí sluníčko. Nezapomínejte ale zohlednit ani vzdálenost bazénu od solárních panelů.

Pořízení solárního ohřevu není finančně nenáročná záležitost, a proto byste si měli dávat pozor na to, co skutečně kupujete. Montáž nechejte v tomto případě na odborníkovi, abyste si mohli ještě dlouho užívat teplé vody bez případných komplikací.

 

 

Vložil Jak vybrat zahradní bazén | Štítek , , | Zanechat komentář

Plachta na bazén

Plachta na bazén je jednou z celé škály bazénového příslušenství, které si můžete dodatečně pořídit k svému zahradnímu bazénu. Pochopitelně každý z nás si snaží vybírat takové příslušenství, které je zejména ku prospěchu. Mezi bazénové příslušenství lze zařadit dokonce i zastřešení, které lze ale snadno nahradit plachtou na bazén.

Bazénové příslušenství je zkrátka a dobře naprosto nezbytné a co se týče zastřešení nebo plachty k bazénu, platí to dvojnásobek. V současné době jsou navíc velmi oblíbené solární plachty, které přitahují sluníčko a tak ohřívají i vodu v bazénu. Díky tomu si můžete dopřát příjemné vody, která vás ale během parných dní dokonale osvěží.

Ještě předtím, než se pustíte do zakoupení plachty, rozhodně se dobře informujte o jejich vlastnostech a případných nedostatcích, které vás pak během používání zaručeně nijak nepřekvapí.

Plachtu je možné používat denně, ale vždy by měla být nasazena při delším nepoužívání zahradního bazénu. Vyhnete se tak především případným nečistotám, které do bazénu během léta mohou napadat a samozřejmě jde i o určitou prevenci proti různým bakteriím, které se často v zahradních bazénech objevují. Nezapomínejte ale ani na bazénovou chemii, která je nezbytnou součástí všech zahradních bazénů, dokonce i těch větších nafukovacích, které se stále častěji objevují na našich zahradách.

Vložil Kryty venkovních bazénů | Štítek , , | Zanechat komentář

Vířivý bazén s vyhříváním

Vířivý bazén je místem pro odpočinek, ale i pro zábavu. Více méně záleží jen na vás, čemu dáváte přednost, ale jedno je jisté. Vířivý bazén s vyhříváním rozhodně na své zahradě oceníte a patřičně jej využijete nejen vy, ale dokonce i vaši případní hosté. Vyhřívání není u vířivých van nutností, ale je naprostou nezbytností v případě, že si chcete dopřát odpočinku i během zimy. Máte strach z příliš vysoké ceny, která by značně mohla zasáhnout do vašeho stanoveného rodinného rozpočtu? V tomto případě rozhodně není důvod k obavám!

Vířivé bazény s vyhříváním je totiž možné pořídit v kompletní sestavě už od 15 000,- Kč. Jedná se o tzv. mobilní vířivé bazény s vyhříváním, které je na bazén připojeno z vnějšku. Kapacita takového bazénu jsou přibližně čtyři osoby, které budou mít během relaxace dostatek místa pro nohy i zbytek těla. Ať už mluvíme o mobilním vířivém bazénu nebo vířivé vaně, v obou dvou případech nemůže chybět velmi výkonný filtrační systém, který bude vodu udržovat čistou – i v tomto případě je nutné použití speciální chemie, chybět nemohou ani vzduchové trysky, bez kterých by vířivka nebyla nikdy vířivkou.

Vyhřívání je napojeno na bazén – nezapomínejte, že je vhodné takové vyhřívání, které má k dispozici ochranný kryt, jež chrání před deštěm a větrem.

Díky speciálnímu vyhřívání si sami můžete zvolit požadovanou teplotu vody a užívat si tak zaslouženého odpočinku a to jak v zimě, tak i v létě. Vířivý bazén je mobilní, takže jej kdykoli podle potřeby můžete ze zahrady odstranit anebo jej přemístit úplně jinam. Záleží jen na vašich vlastních potřebách a přáních.

Vložil Zahradní vířivky | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Venkovní vířivé bazény pro sauny

Chcete si dopřát luxusu a odpočinku a přitom nechodit nikam do wellness centra? To už ani nemusíte, protože pokud na vaší zahradě zbylo ještě alespoň kousek místa, rozhodně můžete uvažovat o vířivce, která vám poskytne dostatek odpočinku a navíc v pohodlí domova. Už nemusíte chodit odpočívat na k tomu určená místa a dojíždět třeba desítky kilometrů. Vše si pohodlně zařídíte doma a ke své spokojenosti.

Pocit domova nám bezpochyby dodává energii do dalších dní. Abyste se doma cítili dobře, musí být vše podle vašich představ do nejmenšího detailu. Vířivé vany už dávno nejsou určeny jen pro použití v interiéru, velmi moderním způsobem umístění se staly právě zahrady. Vířivou vanu přitom můžete použít opravdu jen tehdy, kdy se vám zamane. Samotnou vířivku bez montáže a veškerého příslušenství je přitom možné pořídit už od 60 000,- Kč.

Jednou z největších výhod vířivek je, že je můžete používat celoročně, jejich použití totiž není nijak závislé na ročním období. Například v zimě je mnohým z nás velmi příjemné dýchat čistý a studený vzduch, přičemž tělo je ponořeno do horké lázně. Každý milovník vířivých van si přitom může vybrat, zda si pořídí vířivku mobilní, kterou je možné libovolně přemisťovat, nebo naopak zvolí klasiku a tou je vana zabudovaná a tím pádem nepřenosná – tato varianta je dražší už jen z hlediska montáže, zato jde o produkty daleko kvalitnější a stabilnější.

Výběr vhodné vířivé vany rozhodně není jen tak a měli byste se v každém případě poradit s odborníky. A to už jen z toho důvodu, že jde o poměrně vysoký výdaj, v mnoha případech, například je-li vířivka zabudována, je velmi těžké uplatnit reklamaci nebo vrácení produktu. Poraďte se proto v první řadě s odborníky.

Vložil Zahradní vířivky | Štítek , , , | Zanechat komentář

Zahradní bazény nafukovací

Zahradní nafukovací bazény jsou bezpochyby nejlevnější variantou, jakou je možné vůbec pro svou zahradu zvolit. Jejich cena se pohybuje zhruba od 200,- Kč až do 5 000,- Kč. Vybrat si tak může individuálně každý, kdo touží po nafukovacím bazénu.

Nejzákladnějším typem zahradního nafukovacího bazénu jsou bezpochyby klasické nafukovací dětské bazénky, které si vybaví snad každý. Dětské nafukovací bazénky jsou mezi námi již celou řadu let, a pokud jsou děti opravdu malé, rozhodně vám bohatě postačí a to už i z hlediska bezpečnosti, která by vždy měla být na prvním místě. V nabídce jednotlivých prodejců ale můžete naprosto běžně narazit i na větší nafukovací bazény, které jsou napojeny na filtraci a umožňují pohodlné koupání jak pro děti, tak i pro dospělé.

Pořízení takového nafukovacího bazénu vyjde okolo 3 000,- Kč.

Ani u nafukovacích bazénů se rozhodně nevyhnete údržbě, která je velmi důležitá z hlediska správného fungování (například co se týče filtrace) a samozřejmě co do životnosti. Obecně je velmi dobře známo, že nafukovací bazény mají daleko kratší životnost, než jakékoli jiné zahradní bazény po venkovní použití. Je tedy třeba o ně správně pečovat, pravidelně je čistit, aby se na stěnách neudržovaly bakterie a různé mikroorganismy. Péči a údržbu je třeba věnovat pozornost a čas zejména s nadcházející zimou. Nafukovací bazén je vhodné na podzim vypustit, očistit a pochopitelně složit a uložit na vhodné místo, aby byl připraven i na další sezónu. Nafukovací bazén vám tak může vydržet i několik let, ale je jen otázkou času, kdy vám poměrně malá vodní plocha přestane stačit a vy budete toužit po novém, větším bazénu, který bude tvořit okrasu vaší zahrady.

Vložil Venkovní bazény | Štítek , , , | Zanechat komentář

Kryty zahradního bazénu

Stejně jako dům má střechu, i vnitřek bazénu potřebuje čas od času dobrou ochranu před vlivy vnějšího prostředí. Kryty nebo lépe řečeno zastřešení bazénu se tak stává pro mnohé naprostou nezbytností a to zejména pak v případě, že se pomalu, ale jistě blíží zima, která by mohla v nezastřešeném bazénu nadělat pořádnou paseku. Zastřešení bazénu ale rozhodně není nezbytné jen během zimy.

Zastřešení zahradního bazénu má vliv především v letních měsících na teplotu vody a samozřejmě na její čistotu. Během noci se bez zastřešení snadno dostávají drobné mušky a další hmyz, který nejenže vodu znečišťuje, ale především se dostává i do filtrace, kterou je pak nutné častěji čistit.

A to pro vás znamená práci navíc. Zastřešení je proto vhodným pomocníkem proti hmyzu, u velkých bazénů pak může prodloužit dobu koupání i o několik týdnů, protože voda zůstane dlouho příjemně teplá.

Volba zastřešení více méně záleží hlavně na vašem rozhodnutí, ale v první řadě byste se měli dobře seznámit s požadavky, které jsou na kvalitní zastřešení kladeny. Jednak je třeba vybírat z kvalitních a odolných materiálů, navíc je nutné, aby bylo zastřešení i vhodné namontováno. Bez kvalitní montáže by se vám totiž mohlo snadno stát, že bude zastřešení působit jako skleník a navíc nebude udržovat teplo dostatečně, aby i voda byla příjemně teplá. Vybírat si přitom můžete ze zastřešení nízkého nebo toho vysokého, které vám umožní jakkoli se pohybovat v bazénu i v době, kdy je bazén zastřešen. Nakonec se setkáte i s otázkou tvaru zastřešení. Máte-li kulatý bazén, rozhodně se nebojte jít do kulatého tvaru na míru, který ušetří spoustu místa.

Vložil Zahradní bazény | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Oválné bazény nadzemní

Oválné bazény se staly v poslední době velmi oblíbené a to zejména na zahradách, které nejsou příliš rozlehlé a kulatý tvar jim nesvědčí. S oválným bazénem získáte daleko víc prostoru pro koupání. Jak ale správně takový oválný bazén vybrat a jaké jsou jeho největší výhody?

Nadzemní bazény jsou nejlevnějším a nejšetrnějším řešením, pokud je pořízení bazénu nevyhnutelné a vy chcete udržet své výdaje na uzdě. Oválné nadzemní bazény jsou sice o něco dražší, než bazény kulaté, ale je to dáno zejména jejich daleko větší velikostí a prostorem pro koupání. Pořídit je ale můžete už od 18 000,- Kč a to včetně veškerého příslušenství, bez kterého se rozhodně čistého bazénu nedočkáte.

Nejlevnější jsou gumové typy bazénů, u kterých ale rozhodně nelze počítat s kdovíjak dlouhou životností a navíc i s kvalitou. Jde spíš o bazény pro děti, které se v nich pořádně vyřádí.

Ideální jsou oválné nadzemní bazény s pevnou konstrukcí, jejichž pořízení je o něco dražší, ale zato si bazénu budete užívat několik let a s minimální údržbou, která je pro většinu z nás nepříjemnou stránkou celé této báječné letní zábavy. Nadzemní oválné bazény mimo jiné už dávno nejsou jen ty bazény, které kompletně celou svou konstrukcí stojí na povrchu země. Jako nadzemní bazény se berou i částečně zapuštěné bazény, které jsou rovněž ideálním řešením pro některé typy zahrad.

Oválné bazény jsou dostatečně prostorné, ale pochopitelně pro jejich postavení musíte mít dostatečně velkou zahradu. Komfort poskytnou nejen dětem, ale i dospělým, oválné bazény dokáží pojmout i několik lidí – podle velikosti a typu oválného bazénu.

Vložil Venkovní bazény | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Nadzemní bazén s pevnou konstrukcí

Máte-li volný prostor na zahradě, pořízení venkovního bazénu je prakticky nevyhnutelnou záležitostí. Bazén je především prostředkem pro zábavu, ale dokonale si v něm můžete dokonce i odpočinout po těžkém dni nebo se jen opláchnout a svlažit po náročných chvílích a parných dnech. Jeho pořízení a následná údržba přitom není výsadou jen movitějších majitelů domů. Stačí zvolit správný bazén, velikost a o zábavu bude postaráno a navíc s minimálními výdaji.

Nadzemní bazén s pevnou konstrukcí je nejlepším řešením, jaké si můžete nakonec zvolit.

Bazén je pevný je-li dobře postaven, navíc je bezpečný, celkem běžně jsou navíc v dnešní době součástí balení i bazénové schůdky, bez kterých byste se obešli jen velmi těžko nebo je později museli dodatečně dokupovat zvlášť. V současné době se ceny nadzemních bazénů s pevnou konstrukcí pohybují okolo 10 000,- Kč, ale lze je pochopitelně zakoupit i daleko levněji. Tyto typy bazénů mají navíc jednu velkou výhodu. Lze je vystavět prakticky na jakékoli rovné ploše, která ale předem nepotřebuje žádné konkrétní úpravy a stavebnímu povolení se rovněž vyhnete obloukem, není totiž potřeba.

Většina nadzemních bazénů je určena pouze pro sezónní provoz a před napadnutím sněhu a klesnutím teplot pod nulu byste rozhodně měli mít na paměti, že tyto typy bazénů vyžadují zazimování. Je nutné vodu předem vypustit a bazén nejlépe uskladnit, složit na takové místo, kde se alespoň vyhne zvýšené námraze a především vlhkosti.

I tyto typy nadzemních bazénů potřebují filtraci a další příslušenství, které vám bude udržovat vodu čistou a bez případných bakterií a mikroorganismů. Nadzemní bazény s pevnou konstrukcí lze zakoupit v setu, kde je veškeré příslušenství součástí ceny a vy se tak dále nemusíte zaobírat nakupováním případných drobností.

Vložil Zahradní bazény | Štítek , , , | Zanechat komentář

Bazénová filtrace

Bazénová filtrace je naprostou nezbytností jak pro venkovní, tak i pro vnitřní bazény. Bez filtrace byste si jen velmi těžko udrželi vodu čistou a krásně průzračnou a kvalitní akorát pro pravidelné koupání. Výběr vhodné filtrace pro bazény byste rozhodně neměli podceňovat a to už jen z toho důvodu, že její pořízení není nijak levné, filtrace se napojuje na bazénové čerpadlo a její výměna je poměrně náročná, pokud jste v tomto směru absolutním laikem. Dejte si proto dobrý pozor na to, jakou bazénovou filtraci kupujete a jak moc kvalitní tato filtrace opravdu je.

V první řadě byste si měli promyslet, jaký druh bazénové filtrace bude právě pro vás a váš bazén ten nejlepší. Je to velmi důležité už jen z hlediska pozdější údržby a kvality vody v bazénu a proto se dobře informujte nejen o přednostech jednotlivých druhů bazénových filtrací, ale i o jejich případných negativních stránkách a nevýhodách. Jen tak si totiž nakonec vyberete produkt, který bude zcela odpovídat vašim představám a bude splňovat funkce, které splňovat má. Ohled je třeba brát i na umístění bazénové filtrace, která by nejlépe měla stát co nejblíž samotného bazénu, ale na trhu najdete i takové, jež mohou být umístěny ve větší vzdálenosti. Za každou vymoženost navíc pochopitelně platíte nějaké ty peníze navíc.

Bazénová filtrace by měla fungovat každý den bez ohledu na počasí. Jen tak si totiž zajistíte čistotu v bazénu a to po celou dobu letních měsíců.

Nelze ale zapomínat ani na to, že bazénová filtrace vyžaduje údržbu, nad kterou je třeba se zamyslet už při výběru vhodného druhu filtrace. Čím jednodušší údržba, tím lépe pochopitelně pro vás.

Vložil Bazénové příslušenství | Štítek , , , | Zanechat komentář