Zahradní bazény

Měsíční archív: Březen 2014

Venkovní bazény

Na venkovní bazény můžete v dnešní době narazit na naprosté většině zahrad. Ať už jde o ty základní a jednoduché nafukovací, bazény zabudované v zemi nebo snad bazén s masivní konstrukcí, který volně stojí na zahradě, prospěje to bezpochyby celé rodině. Letní dovolená je rovněž pro většinu z nás nezbytností, ale po týdnu strávené například u moře se opět vracíte domů a v parných letních dnech si chcete svlažit tělo alespoň na pár minut. Jakým způsobem tedy postupovat při výběru vhodného zahradního bazénu? Dáme vám několik rad, jak správně vybrat a nespálit se.

V první řadě je třeba si ujasnit několik otázek. Pro kolik členů rodiny nebo přátel by měl bazén složit? Bude bazén jen pro děti nebo se v něm chcete koupat a sem tam i udělat nějaké to plavecké tempo? Od toho se totiž odráží tvar bazénu, jeho velikost a tím pádem i cena, která je pro většinu z nás rozhodujícím faktorem. Nelze pochopitelně zapomínat ani na veškeré vybavení bazénu a jeho hloubku. Chcete-li bazén jen pro své děti, můžete se do celé stavby vrhnout dokonce i sami a pořídit větší nafukovací bazén, který vás vyjde okolo 10 000,- Kč a to včetně veškerého příslušenství. Ve všech případech se nevyhnete údržbě, která je naprostou nezbytností a díky kvalitní péči zajistíte svému bazénu i velmi dlouhou životnost.

Chcete-li mít všechno bez starostí a bez práce, rozhodně se svěřte do rukou odborné firmě, která udělá veškerou práci za vás a vy vlastně přijdete až k hotovému. Navíc vám předem bude představen kvalitně zpracovaný návrh, jak bude váš bazén na zahradě v konečné fázi vypadat. Nezapomínejte, že většina typů bazénů vyžaduje zastřešení, které prodlouží dobu koupání a ochrání vodu před případnými nečistotami.

Vložil Kvalitní bazény | Štítek , , , | Zanechat komentář

Termální bazén

Termální bazény najdete v současné době prakticky všude. Jsou totiž naprosto nezbytnou součástí většiny wellness hotelů, lázní a jiných rekreačních objektů. Není se čemu divit, protože všichni stále častěji vyhledáváme právě odpočinek, klid a to nejen pro naši mysl, ale i pro tělo. Termální voda dokáže tělo naprosto optimálně hydratovat a ponořit se do termálního bazénu je navíc velmi příjemné, termální voda je velmi teplá.

O termálních pramenech se mluví už celou řadu let a jsou dokonce považovány doslova za poklad. Je to dáno hlavně složením vody, která je bohatá svým obsahem různých minerálních látek, vitamínů a dalších tělu prospěšných látek, které mají velmi dobrý vliv na celý lidský organismus.

Termální vody mají nejlepší účinky hlavně v oblasti pokožky, ne nadarmo se tak lidé s postižením nebo onemocněním na pokožce posílají právě do termálních lázní, které značně přispívají ke zlepšení zdravotního stavu. Termální bazény najdete hned na několika místech v České republice a rozhodně budete naprosto spokojeni.

Termální bazén i pořízení termální vody – a přiznejme si, to rozhodně není jen tak, je opravdu velmi náročná a nákladná záležitost. Pořízení speciálních vod do termálního bazénu značně zvyšuje náklady a navíc je následně nutná speciální údržba, bez které by voda neměla ani zdaleka takové účinky, jaké by mít měla. Pokud během letních měsíců toužíte po koupání v termálních vodách, nemusíte jezdit až do zahraničí. Například Velké Losiny přináší termální koupaliště, které je vyhlášeno sirnou vodou, jež je ideálním řešením pro všechny osoby, které mají problémy s pohybovým aparátem.

Vložil Jak vybrat zahradní bazén | Štítek , , , | Zanechat komentář

Nafukovací bazén

Typů nafukovacích bazénů najdete na trhu hned několik. Vždy samozřejmě záleží jen na vašich potřebách a finančních možnostech, od čehož se pochopitelně odvíjí i konečná volba bazénu. V dnešní době navíc nejsou výhodou velké bazény, do kterých se vejde co největší množství lidí, bazény zapuštěné do země, které mnohdy sami jen velmi těžko vyčistíte. Oblíbené jsou právě ty nafukovací, se kterými nebudete mít během roku příliš moc práce a bohatě postačí k vodním radovánkám nejen vám, ale i celé rodině nebo vašim přátelům.

Nafukovací bazény mají mimo jiné nespornou výhodu v tom, že manipulace s nimi je snadná a to samé platí i o jejich stavbě.

Nafukovací bazén bude během několika minut stát pevně na rovné ploše. Pochopitelně jsou nafukovací bazény velmi citlivé na propíchnutí při neopatrné manipulaci s některými ostrými předměty, které rizikům se nevyhnete u žádného podobného produktu. Mimo jiné byste pod bazén měli ještě před jeho postavením dát plachtu, která bazén ochrání alespoň ze spodní části, která je nejcitlivější a navíc je velmi namáhána.

Nafukovací bazény jsou poměrně levné, jejich cena s kompletním příslušenstvím se pohybuje okolo 5 000,- Kč, což ani pro více člennou rodinu většinou není problém – nafukovací bazény jde v současné době zakoupit například na splátky. Pořídit k nim ale musíte schůdky vody, které musí být bezpečné a to jak při vstupu, tak i při výstupu z bazénu.

Máte příliš malé děti na to, abyste pořizovali velký bazén? Pak si zajisté pamatujete na malé klasické nafukovací bazénky, které jsou ideálním řešením pro naše nejmenší.

Vložil Jak vybrat zahradní bazén | Štítek , , , | Zanechat komentář