Zahradní bazény

Bazénové čerpadlo

Čerpadlo je naprosto nezbytnou součástí každého zahradního bazénu, zahradního jezírka nebo jakékoli vodní plochy nejen na vaší zahradě. Samozřejmě jej do některých bazénů pořizovat nemusíte, ale čerpadlo napojené na bazénovou filtraci vám značně usnadní práci a navíc i čas, protože voda bude procházet díky čerpadlu přes filtrační jednotku, která pravidelně za pomoci přidané chemie udržuje vodu krásně čistou a bez zbytečných usazenin, plísní nebo mikroorganismů na dně bazénu. Zkrátka a dobře se pro vás stane koupání v bazénu každodenní příjemnou záležitostí.

Výběr kvalitního čerpadla rozhodně není dobré podceňovat, a pokud se v tomto směru příliš nevyznáte, rozhodně se svěřte do rukou odborníkům.

Ten, kdo se v tomto druhu sortimentu vyzná, rozhodně objektivně poradí, co by bylo pro váš zahradní bazén to nejlepší. Pokud je čerpadlo nekvalitní nebo výkon motoru čerpadla je příliš malý, mohlo by se snadno stát, že bude čerpadlo za několik měsíců poškozeno množství chemie, která je v bazénu rovněž nezbytností. Vzhledem k tomu, že je čerpadlo napojeno na filtraci, musí mít i velmi vysoký výkon.

Čerpadlo se vždy vyplatí zakoupit zcela nové, i když to není nijak levná záležitost. Zvlášť pokud máte velký bazén a tak je potřeba velmi výkonné čerpadlo, které zajistí bezproblémový provoz bazénu během léta. Něco jiného je to s tepelným čerpadlem do bazénu, které se hodí zejména těm, kdo mají rádi teplou vodu. Tepelné čerpadlo pro bazény je možné využít jak ve venkovních, tak i vnitřních bazénech a zajisté budete spokojeni s naprosto bezproblémovým chodem. Cena tepelných čerpadel se ale pohybuje okolo 20 000,- Kč a je třeba vybírat opravdu pečlivě, abyste nakonec nebyli zklamáni.

 

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Bazénové příslušenství a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.