Zahradní bazény

Bazénová chemie

Bazénová chemie je v současné době nezbytnou součástí většiny venkovních i vnitřních bazénů. Všichni pochopitelně chceme, aby byla voda v bazénu po celou dobu letních měsíců dokonale čistá, lákala každého ke koupání a navíc by se z ní neměl linout nepříjemný zápach, který mohou způsobovat některé mikroorganismy žijící ve vodě.

Díky chemii můžete veškerým nepříjemnostem zabránit a rozhodně se nemusíte obávat, že byste jejím použitím jakkoli ohrozili sami sebe nebo své děti. V současné době je bazénová chemie vyráběna s ohledem na citlivou lidskou pokožku a navíc si lze vybírat  celé řady kvalitních a velmi šetrných produktů.

Vždy velmi záleží i na správném použití a výběru vhodné bazénové chemie, proto si dobře pročtěte a nastudujte návod, dokud jste chemii ještě nepoužili nebo nemáte v tomto směru žádné zkušenosti. Bazénová chemie je velmi silná a vybírejte ji proto i s ohledem na okolní prostředí. V dnešní době si navíc můžete vybírat i chemii bez chlóru, který se netěší právě velké oblíbenosti a zamezit tak i případnému nepříjemnému zápachu, který všichni velmi dobře známe z veřejných plaveckých bazénů.

A k čemu je vlastně taková bazénová chemie dobrá? Bazénová chemie má hned několik funkcí, které jsou naprosto nezbytné pro správnou funkčnost a bezproblémové koupání ve vašem bazénu. Správná dezinfekce zajišťuje čistotu vody i povrchu bazénu a jeho konstrukce, zabraňuje tvorbě plísní a mikroorganismů, kterým se ve vlhkém prostředí a ve vodě velmi dobře daří, ale přínosem pro lidské tělo rozhodně nejsou.

Mimo jiné dezinfekce zajišťuje příjemnou vůni, která může být dokonce i relaxační. Nezapomínejte, že dezinfekci je nutné používat dokonce i do vířivých van, na jejichž pročištění se velmi často zapomíná.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Čištění bazénů a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.