Zahradní bazény

Bezchlorová bazénová chemie

Bazén bez chemie je jako bazén bez vody. Ačkoli se všichni za každou cenu snažíme vyhnout těm nejhorším chemickým prostředkům, v tomto případě je chemie rozhodně na místě. Chemie není pro obyčejného člověka nijak zdravotně závadná a nepředstavuje ani pro děti žádné riziko. Čistí vodu a udržuje její barvu průzračnou. Díky tomu i náš zahradní bazén vypadá dobře a přímo láká ke zdlouhavému koupání.

V minulých letech byl nezbytnou součástí každého bazénu právě chlór, jehož zápach si zaručeně vybaví každý, kdo minimálně jednou navštívil krytý plavecký bazén.

Moderními jsou ale chemické přípravky bez chlóru, které účinně ničí mikroorganismy, různé plísně a bakterie, které se pravidelně ve vodě usazují a napadají náš organismus. Chemie, kde je absence chlóru, navíc odbourává tvorbu řas ve vodě a stává se tak ideálním přípravkem dokonce i pro některá menší zahradní jezírka, jejichž uživatelé se nechtějí dívat na vodní řasy na dně.

Bazénová chemie bez chlóru je navíc velmi šetrná nejen k bazénu jako takovému, ale i k lidské pokožce, neměla by tedy vyvolávat žádné alergické reakce, které mnohdy vedou k dalším zdravotním komplikacím. Mimo jiné nevysušuje pokožku lidského těla, na což jsme všichni zvyklí zejména od chlóru, nedráždí sliznici ani oči – velmi častý problém z hlediska používání chlóru, kterého je v některých veřejných bazénech až příliš velké množství. Vždy je ale vhodné, abyste se o výběru bazénové chemie poradili s odborníky.

Výběr vhodné chemie závisí totiž i na velikosti vašeho zahradního bazénu. Bezchlórová chemie se navíc perfektně hodí například pro dětské zahradní bazénky.

 

 

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Čištění bazénů a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.