Zahradní bazény

Zastřešení kruhových bazénů

Každý netouží po prostorném bazénu, kde by si mohl během dne plavat, jak se mu zachce. Někteří z nás touží pouze po vodě, do které mohou vstoupit a svlažit se, když teplota stoupne nad třicet, ne-li méně, stupňů. Kulaté neboli kruhové bazény jsou v tomto případě nejlepším řešením, které je navíc úsporné i z hlediska prostoru. Kruhové bazény jsou totiž podstatně menší a stávají se tak vhodné dokonce i pro malé zahrady nebo spíš zahrádky. Jak je to ale s jejich zastřešením?

Pokud jde o bazén venkovní, vždy byste měli myslet právě na zastřešení, které je v tomto případě nedílnou součástí bazénu.

U kruhového bazénu je třeba volit i kruhové zastřešení, které dokonale padne na váš bazén. I v tomto případě se můžete setkat rovnou se dvěma základními druhy zastřešení, přičemž tím prvním je jedna polovina připevněna napevno, se druhou polovinou je pak možné snadno manipulovat. Tato varianta je ale většinou podstatně dražší, i když je efektivnější a praktičtější, nakonec si většina uživatelů stejně zvolí klasickou posuvnou variantu. Cenově jsou rozdíly skutečně značné.

Kruhové zastřešení je velmi moderní, vkusné a dobře bude vypadat na každé zahradě. Pro kulaté bazény navíc nemusíte vždy vybírat vysoké zastřešení do výšky, díky kterému získáte navíc značnou část prostoru navíc.

Lepší je volit nízké zastřešení, které ale bazénu poskytne dostatečný komfort a ochrání jej jak v létě, tak i v zimě.

Komentáře jsou uzavřeny.